Multimedia Showcase Club: Ένα μαγικό ταξίδι με οδηγό τα τραγούδια των Beatles

Μια παράσταση εμπνευσμένη από τη μουσική και τα τραγούδια των Beatles με τίτλο:  “Magical Mystery Tour” ανέβασε το multimedia showcase club στις 12 & 13/5.  Τα λόγια του Κωνσταντίνου Χατζηκυπραίου, 5c/b που συμμετείχε στην παράσταση περιγράφουν με τον καλύτερο τρόπο την εμπειρία των παιδιών.

« Ένα μαγικό ταξίδι στα χρόνια της αθωότητας, με οδηγό τα τραγούδια των Beatles. Το Σάββατο 12/5 και την Κυριακή 13/5 επιβιβαστήκαμε όλοι μαζί σε ένα κίτρινο υποβρύχιο κρατώντας μια τσάντα γεμάτη με χαρά και αγάπη! Όλοι όσοι πήραμε μέρος στη φετινή παράσταση του Multimedia, με τη βοήθεια της κυρίας Κουντουρά και και της κυρίας Τρυπάνη, υπευθύνων του κλαμπ, αλλά και αυτή του Βασίλη Παρά, απόφοιτου του σχολείου μας, τίμησαμε τους αθάνατους στη μνήμη όλων Beatles ανεβάζοντας μια παράσταση εμπνευσμένη από τα τραγούδια και τη μουσική τους. Έτσι κάναμε τους παλιούς να θυμηθούν και τους καινούριους να γνωρίσουν τη μαγεία των θρυλικών σκαθαριών. Ήταν ένα υπέροχο ταξίδι, που θα μας μείνει σε όλους μας αξέχαστο!»

Συντελεστές της παράστασης ήταν οι:

κείμενο: Μερόπη Παπαστεργίου, Λέιλα Πέραρο, Ελένη Στυλιανού (μαθήτριες του Ανατόλια)
μουσική διδασκαλία - σκηνοθετική επιμέλεια: Δώρα Κουντουρά, Βασιλική Τρυπάνη (καθηγήτριες του Ανατόλια, σύμβουλοι του ομίλου Multimedia Showcase)
επιμέλεια σκηνικών: Χριστίνα Δουρή-Παναγιωτίδου (καθηγήτρια τεχνικών του Ανατόλια)
βίντεο και ηχητικά εφέ: Τάσος Βαρέλας (απόφοιτος)

πιάνο: Βασίλης Παράς (απόφοιτος)
ντραμς: Απόστολος Παπαποστόλου (μαθητής)
κιθάρα: Γιώργος Μαυροματίδης (μαθητής)

ήχος - εικόνα: Τάσος Βαρέλας
Φωτισμοί: Δημήτρης Τομαράς
Βοηθοί σκηνής: Αγγελική Λάτσιου, Σοφία Νικολακάκη

Συνοδοί: Μερόπη Παπαστεργίου, Λέιλα Πέραρο, Ελένη Στυλιανού